ENGLISH

Servisler

Altıntel Liman ve Terminal İşletmeleri A.Ş, Kocaeli ilinin Dilovası ilçesine bağlı Dil İskelesi mevkiinde yerleşik bulunan Liman Tesisleri ve bağlantılı Sıvı Kimyasal Madde depolama amaçlı Tank İşletmesi 1985 yılında kurulmaya başlanmış ve 1987 yılında işletmeye açılmıştır. Yıllar geçtikçe ilave kapasiteler ve tevsi çalışmaları ile Liman ve İşletme bugünkü durumuna gelmiştir.

İskelemizin uzunluğu 250 metre genişliği 10,5 metredir. Altıntel Liman ve Terminal İşletmeleri A.Ş`ye ait mevcut Liman Tesisinde 2009 yılına kadar üçüncü şahıslara Genel Kargo hizmetleri sağlanmış, ham ya da işlenmiş haldeki demir-çelik ürünleri, ambalajlı maden ve değişik orman ürünleri gibi yüklerin tahliyesi ve yüklemesi yapılmıştır. Yeni yatırım projemizde Genel Kargo elleçlenmesinin tekrar başlanması amacıyla boşaltma ve yükleme için ayrı bir iskele yapımı planlanmaktadır.

Sıvı kimyasal hammadde ve petrol ürünleri depolama terminalimizin toplam kapasitesi 83.000 `dür. Mevcut 63 adet tankımızın en küçüğü 300 m³, en büyüğü ise 2950 `dür.

Sıvı depolama imkanlarının yanı sıra, tesisimiz Gebze Gümrük Müdürlüğü denetiminde olan Liman sahasında yaklaşık 3,5 dönüm Açık Antrepo, tesis içinde yaklaşık 200 m²  alana sahip Kapalı Antreposu ile üçüncü şahıslara hizmet verebilmektedir.

Altıntel Melamin Sanayi A.Ş olarak hizmete başlamış olan liman ve tesis, 27 Mayıs 2008 tarihinde Arkem Group bünyesine katılmıştır. Satın alım sürecinin tamamlanması sonrasında şirketin ismi değiştirilmiştir ve de şuanda Altıntel Liman ve Terminal İşletmeleri A.Ş ünvanıyla hizmetlerine devam etmektedir.